Štíři - chov

Štíři - chov

Pandinus imperator

vyhledávání stiri.huu.cz
vyhledávání google.cz
Pro chov štírů slouží především terária lepená nebo celoskleněná. V tomto článku se chci věnovat rozdělení jednotlivých terárií. Pokud si z jakýchkoli důvodů nejsme jistí tím, jaký typ terária našeho štíra potřebuje, pak si zjistíme z jaké pochází oblasti a na internetu snadno dohledáme, jaké právě v této oblasti panují teploty, jaká je vlhkost vzduchu apod. a dle toho volíme terárium.

Terária celkem snadno rozdělíme na několik typů:

Pouštní terárium

- do takového terária je nejvhodnější jako podklad písek, jako úkryty poslouží kameny či vyschlé větve, nebo kůru.Terárium pouštního typu vyhříváme na cca 28 - 30C s možností lokálního výhřevu na 50 - 60C.Rostliny do pouštního terária: sukulenty apod.

 

Polopouštní terárium

- jako podklad poslouží opět písek, můžeme však do něj přimíchat lignocel v poměru 2díly písku na 1díl lignocelu. Úkryty stejně jakou pouštního typu, tzn. především kameny, skalky, vyschlé větve, vyschlá kůra stromů. Miska s vodou. Terária polopouštních biotopů vyhříváme na 24 - 28C, lokálně na 40 - 50C. Můžeme jako dekorace použít tuholisté rostliny, sukulenty, příp. mechy ( bělomech,... ).

 

Tropické terárium

- jako podklad vše co nám pomůže udržet vlhkost v teráriu - lignocel, kokosové vlákno. Terárium bohatě osázíme živými rostlinami v květináčích s miskou, vybavíme větvemi, úkryty z kůry, listí, plochých kamenů, apod.Vhodné je umístění větší nádoby s vodou a cirkulací vody. Terárium vytápíme na 24 - 28C s možností lokálního výhřevu na 35 - 45C. Snažíme se vytvořit "polostinné" terárium. 

 
Vlákno z kokosového ořechu
 
Závěrem nutno podotknout, že tyto typy zařízení terárií jsou v obecné rovině a dle konkrétního druhu štíra se mohou zásadě lišit V jeho skutečných potřebách např.  teploty, vlhkosti,.... Nicméně pokud si pořídíte např. pouštního štíra a zařídíte pro něj terárium dle tohoto článku, pak 90%tům pouštních šttírů vyhovovat bude i přes tuto obecnou rovinu.

Vždy je však nejlepší variantou nejprve pořádně zvážit pořízení toho či onoho zvířete poté si nastudovat co možná nejvíce informací o něm ( internet, chovatelé, veterináři, zverimexy,burzy zivaexotika.cz - všichni rádi poradí ) a následně nakoupit vše potřebné a zařídit odpovídající terárium. Až poslední věcí by měl být právě nákup vybraného miláčka.
.
.


reklama:

BANNER0

BANNER0

Zde může být Váš banner.
Super slevy:
BANNERY

BANNERY

Více informací o Vaší reklamě na našich stránkách.
Váš odkaz

Váš odkaz

Stříbrné šperky

Stříbrné šperky

www.prodejstribrnychsperku.cz
BANNER2

BANNER2

Zde může být Váš banner.
šperky

šperky

www.prodejstribrnychsperku.cz
štír

štír

Pandinus imperator
mazel

mazel

Pandinus imperator
mazel

mazel

Pandinus imperator
štír

štír

Pandinus imperator
štír

štír

Pandinus imperator
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one